Mures Info
Mures InfoPublicitateFeedbackGuesbookContact
MuresInfo

MuresInfo
MuresInfo
MuresInfo

Cautare

Vă recomandăm
» Model CV, scrisoare intentie model
» Locuri de munca

Loc de muncă: Programator .NET si JAVA -IASI

Poziţii: 4

Ţara: România

Oraş: Iasi

Tip post: full time

Salariu: negociabil lei

Data expirării: 27/09/2011

Descriere job

Clientul nostru este o companie dinamica cu sediul in Sibiu, care, de curand si-a extins activitatea si in Iasi. Acesta este specializat in dezvoltarea, implementarea si intretinerea de software, outsourcing pentru clienti din toata lumea. Activitatea este concentrata pe dezvoltarea si implementarea de aplicatii Internet, Intranet si client-server pentru platforme Windows si Linux/Unix.Echipa actuala este capabila sa ofere expertiza intr-o arie larga de tehnologii si limbaje de programare. Companii din Germania, Franta, U.K., Italia si Romania l-au ales ca partener de incredere pentru dezvoltarea de software.
Responsabilitati:
- Dezvoltarea unei aplicatii software pe baza unor specificatii si cerinte impuse de manageriii de proiect;
- Testarea si corectarea aplicatiilor implementate;
- Generarea si completarea documentatiilor asociate implementarilor deja efectuate;
- Confirmarea cunostintelor profesionale prin participarea la diverse cursuri si examene- Microsoft (firma va suporta costurile);
- Furnizarea de rapoarte periodice echipei manageriale.

Cerinţe job

Daca esti pasionat de programare si stapanesti la un nivel foarte bun tehnologia .NET si JAVA, daca esti capabil sa rezolvi proiecte in mod independent, inseamna ca esti candidatul potrivit.
Profilul candidatului:
- absolvent al unei facultati de profil ( informatica, calculatoare);
- cel putin 4 ani experienta in aplicatii web (ASP, PHP, ASP.NET, JAVA, servlets or CFM) si baze de date (MSSQL, MySQL, Interbase or MS Access). Cunoasterea COM/DCOM si a altor tehnologii Microsoft constituie un avantaj;
- abilitati de lucru in echipa;
- gandire analitica, creativitate;
- cunostinte limba engleza nivel avansat (limba germana constituie avantaj).

Aplicaţi la acest job

Termeni de utilizare | |Despre MuresInfo | Parteneri MuresInfo | MuresInfo